Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пропонується посилити відповідальність за крадіжку, грабіж і розбій

0 23

Народні депутати А. Шинькович (БПП) і А. Герега (позафракційний) подали в парламент законопроект № 4710 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо посилення кримінальної відповідальності.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 185 (Крадіжка), 186 (Грабіж) та 187 (Розбій) КК з метою посилити відповідальність за ці кримінальні правопорушення.

Згідно з проектом, за крадіжку, вчинену повторно або за попередньою змовою групою осіб, можливе позбавлення волі на термін до 6 років (зараз – до 5).

Крадіжку, поєднана з проникненням в приміщення або що завдала значної шкоди, пропонується карати позбавленням волі на термін від 4 до 7 років (зараз – від 3 до 6).

А за крадіжку, вчинена у великих розмірах, запропоновано встановити можливість конфіскації майна.

Грабіж пропонується карати виключно позбавленням волі на строк до 6 років (зараз – штраф, громадські / виправні роботи, арешт, позбавлення волі до 4 років).

А за грабіж, поєднаний з насильством / загрозою, вчинений повторно або за попередньою змовою групою осіб, запропоновано позбавляти волі на термін від 4 до 7 років (зараз від 4 до 6).

Також пропонується встановити можливість конфіскації майна за грабіж у великих розмірах.

За розбій законопроектом пропонується встановити покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років (зараз від 3 до 7).

Автори проекту вважають, що його прийняття сприятиме запобіганню вчинення крадіжок, грабежів і розбоїв, від яких щодня страждають українці.

Законопроект розроблений спільно з ГО «Асоціація слідчих суддів України», із залученням прокурорів, адвокатів, юрисконсультів, науковців.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар