Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокурори мають забагато повноважень

0 20

Парламент повинен мати право перевіряти прокуратуру. Таку думку висловив помічник члена Венеціанської комісії Джеймс Гамільтон під час зустрічі з експертами Ради Європи на тему: «Як Україні стати на шлях розбудови сучасної системи кримінального правосуддя», яка відбулася 12 березня у книгарні «Є» в Києві.

«Якщо даєте забагато влади людям, ви даєте їм забагато принад. Особливо, таким людям, як прокурори, які мають величезні можливості займатися корупційними речами. Якщо не будемо перевіряти діяльність прокурорів дуже чітко, не знатимемо, чи вони, можливо, відмовилися від обвинувачення якоїсь людини або сховали певні докази «за батарею», бо хтось їм заплатив», – зауважив Джеймс Гамільтон.

«Все дуже просто: має існувати система перевірок. І більш розумні люди, ніж ми тут, багато років тому розробили ідею відокремлення гілок влади, з ідеєю не тільки, щоби ділитися владою з іншими людьми, а й для того, щоби мати систему перевірок. Систему, яка дозволяє якійсь людині, яка зробила щось дивне, пояснити всім іншим, чому вона це зробила», – пояснив експерт.

На його думку, таку функцію контролю повинен мати парламент.

Теги:

прокуратура

Залиште коментар