Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура взялася за «Макіїввугілля»

0 12

Прокуратура Донецької області розслідує кримінальну справу за фактом незаконного списання вугілля структурними підрозділами ДП «Макіїввугілля». Державне підприємство, до складу якого входять 9 шахт, стало об’єктом перевірок правоохоронних органів, а це може означати боротьбу за власність, вважають експерти.

20-тисячний колектив об’єднання «Макіїввугіля» погрожує страйком, якщо ситуація на підприємстві до 14 жовтня не стабілізується, сказав Deutsche Welle заступник голови Незалежної профспілки гірників України Анатолій Акімочкін. За його словами, за останні роки жодне вугільне підприємство не зазнало стільки перевірок, скільки «Макіїввугілля».

На думку профкерівника, обшук офісу підприємства (спецзакогоном «Беркут». — Ред.) – це «замовлення тих, хто хоче прибрати до рук «Макіїввугілля». Щоправда, прізвища назвати не візьмуся, ми стикаємося з маріонетками, а хто ними керує, достовірно не відомо», каже Акімочкін. Він зазначив, що об’єднання входить до п’ятірки найкращих державних вугільних підприємств, і хоча частина шахт – дотаційна, усі «мають перспективи». Акімочкін зазначив, що за роки незалежності України жодна шахта об’єднання не було закрита. Утім, можлива зміна керівництва та власника призведе до негативних соціальних наслідків – частина шахт буде закрита, а багато людей звільнені, прогнозує профкерівник.

Дестабілізація «Макіїввугілля» вигідна групі осіб, які сподіваються, що вони зможуть відсунути керівництво та заволодіти таким чином рентабельними шахтами об’єднання, сказав Deutsche Welle Станіслав Федорчук, експерт проекту «Реформування вугільної галузі в Україні». З іншого боку, на думку експерта, ситуація з «Макіївугіллям» – є одним з проявів безпорадної політики уряду. Обіцяної реформи вугільної галузі в Україні так і не сталося. Дієвої процедури закриття збиткових шахт, які є тягарем для держбюджету, уряд так і не зміг запропонувати. Натомість державні структури на прикладі «Макіїввугілля» демонструють неефективне втручання в справи рентабельних підприємств, зазначив експерт.

Теги:

Донецька область, Макіїввугілля, Незалежна профспілка гірників України, спецзагін Беркут, безпорадна політика уряду, реформа вугільної галузі, процедура закриття збиткових шахт, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 41

Залиште коментар