Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура направила до суду “справу трансплантологів”

0 28

Прокуратура Києва завершила розслідування і направила до суду кримінальну справу за звинуваченням українських лікарів у проведенні незаконних операцій з трансплантації органів, повідомляє прес-служба прокуратури міста.

“Прокуратура Києва 30 вересня направила до суду кримінальну справу, яка розслідувалася слідчим управлінням ГУМВС України в Києві, за звинуваченням шести членів транснаціональної злочинної організації у складі українських лікарів і іноземних громадян, які впродовж двох років проводили незаконні операції з вилучення, трансплантації нирок людей і торгували цими органами”, – інформує прес-служба відомства.

Лікарям та іншим учасникам злочинної організації пред’явлено звинувачення за ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації) ч.5 ст. 143 (порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини), ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України. Санкція за цими статтями передбачає максимальне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, трьом лікарям-трансплантологам Інституту ім. Шалімова (Київ) пред’явлено звинувачення за ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода з передачі людей). За інформацією міліції, столичні лікарі входили до складу злочинного угрупування, учасники якого впродовж тривалого часу займалися торгівлею людьми з України до Азербайджану. Лідером був громадянин Ізраїлю без медичної освіти. Під час слідства лікарі знаходяться під вартою.

За даними слідства, з 25 операцій 15 лікарі інституту зробили в Азербайджані, останні – в Еквадорі і Косово. Дві операції були зроблені безпосередньо в Інституті ім. Шалімова.

Теги:

незаконна трансплантація

Залиште коментар