Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура Львівської області перевірила податківців

0 25

Як повідомляє прес-служба Львівської обласної прокуратури, впродовж 2010 року податківцями складено майже 12 тис. протоколів про адміністративні стягнення з підприємців. Як показала перевірка, нерідко такі результати досягаються із суттєвими порушеннями конституційних прав громадян, а в окремих випадках, дії посадових осіб інспекцій носять кримінально караний характер.

Як засвідчили прокурорські перевірки, порушуючи принцип законності, що визначений ст.7 КУпАП, щодо застосування заходів адміністративного впливу у точній відповідності з законом, податкові інспектори допускають складання незаконних протоколів за відсутністю у діях осіб події і складу правопорушення. З цих підстав лише в І півріччі 2010 року міськрайсудами закрито понад 120 справ, крім того, не дотримуються вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення при порушенні адміністративного провадження за відсутності термінів притягнення особи до адміністративної відповідальності, що також призводить до підставного закриття судами таких справ.

Також виявлено непоодинокі факти складання протоколів за дріб’язковими порушеннями, які взагалі не впливають на стан законності в регіоні, про що свідчить той факт, що судами області при малозначності порушення звільнено від відповідальності понад 250 осіб.

За результатами перевірок, на усунення виявлених порушень прокуратурою Львівської області керівництву ДПА в Львівській області внесено подання.

Теги:

Прокуратура, податкова служба

Залиште коментар