Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура Києва порушила 7 кримінальних справ стосовно батьків

0 22

З початку цього року органами прокуратури Києва по фактах злісного невиконання батьками обов’язків по догляду за дитиною, що призвело до тяжких наслідків, порушено сім кримінальних справ. Про це сказано у повідомленні столичної прокуратури. Зазначається, що минулого року було порушено 26 кримінальних справ вказаної категорії.

Прокуратура зазначає, що тяжкими наслідками, як правило, є соціальна і педагогічна занедбаність дітей, коли підлітки у віці 12-16 років не вміють читати і писати, розрізняти місяці і роки, не знають навіть дати свого народження. Також це запущені хронічні захворювання у дітей, яких можна було б уникнути, якщо своєчасно і систематично відвідувати лікувальні заклади, додали у прес-службі. Є випадки, коли злісне невиконання батьківських обов’язків призводить до смерті дитини через відсутність їжі, неотримання відповідних ліків, переохолодження тощо. На жаль, про факти перебування дитини у сім’ї, де батьки зловживають алкоголем, наркотичними засобами і ігнорують виконання батьківських обов’язків, стає відомо лише після смерті дитини.

Трагічних наслідків можна було б уникнути, якби органи і служби у справах дітей виконували свої функції належним чином. Лише за останні два роки за результатами прокурорських перевірок до відповідальності притягнено 95 посадових осіб цих органів.

Як повідомлялося, у столичному притулку для дітей Служби у справах дітей виконавчого органу КМДА з травня минулого року працює перша в Україні Дружня кімната – кімнати для опитування дітей, що стали жертвами або свідками насильства.

Теги:

обов’язки по догляду за дитиною

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар