Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура розслідує розтрату українськими екс-чиновниками китайського кредиту

0 45

 

Генеральна прокуратура України (ГПУ) почала розслідування проти колишніх посадових осіб однієї з державних корпорацій та Міністерства аграрної політики за підозрою у розтраті 10,5 млн дол.

Кримінальне провадження, як зазначається в повідомленні прес-служби ГПУ, розпочато за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).

Йдеться про кредит, наданий одним з банків Китаю під гарантії української влади.

На отримані кошти держкорпорація повинна була закупити зерно в українських виробників і поставити його китайському імпортеру для Державної китайської корпорації.  Однак з серпня 2013 року по березень 2014 року товар на суму 170 млн дол. був реалізований трьом китайським приватним підприємствам (Гонконг, Сингапур), з якими екс-чиновники виконавчої влади та корпорації ініціювали укладення договорів.

 Крім того, одне із зазначених іноземних підприємств, укладення угоди з яким лобіював заступник голови правління української держкорпорації, присвоїло поставлене йому зерно на суму 10,4 млн дол.

Наразі заступник голови правління звільнений із займаної посади і перебуває в США. Разом з тим у діях посадових осіб Мінагрополітики також встановлено ознаки кримінального злочину, оскільки вони не проконтролювали використання кредитних коштів, йдеться в повідомленні.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар