Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Профільний комітет ВР рекомендує парламенту прийняти законопроект про заходи захисту населення від наслідків світової фінансової кризи.

0 12

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та праці рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про заходи з соціального захисту населення від наслідків світової фінансової кризи. Законопроектом №3344, поданим народними депутатами В”ячеславом Кириленком, Ксенією Ляпіною, Валерієм В’язівським, Миколою Кульчинським, пропонується на період до 31 грудня 2009 р. запровадити заходи з економії коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зокрема, передбачається заборонити органам державної влади, органам місцевого самоврядування, а також підприємствам, установам та організаціям державної та комунальної власності збільшувати штат працівників; видатки на утримання, за винятком видатків на заробітну плату, нарахування на фонд оплати праці та оплату комунальних послуг. Проектом також пропонується ввести в дію законодавчі положення щодо: надання допомоги по частковому безробіттю; запровадженню фінансування громадських робіт за рахунок не лише місцевих бюджетів, а й державного бюджету; посилення гарантій з оплати праці та пенсійного забезпечення громадян.

Члени комітету також вважають, що “заборона збільшення видатків на утримання органів місцевого самоврядування під час затвердження місцевих бюджетів на 2009 рік та накладення мораторію на певні види витрат місцевих бюджетів суперечить статті 143 Конституції України, якою передбачено, що затвердження місцевих бюджетів є конституційною компетенцією відповідних місцевих рад”.

Народні депутати також висловили зауваження стосовно розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду у відповідності з Єдиною тарифною сіткою. Законопроектом передбачено, що оклад може бути встановлений і на рівні мінімальної заробітної плати. На думку членів комітету, це суперечить чинній редакції Закону “Про оплату праці”, яким передбачено, що тарифна ставка робітника першого розряду встановлюється на рівні, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

З урахуванням висловлених зауважень комітет вважає, що проект може бути підтриманий у першому читанні.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар