Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Профільний комітет проти податку на депозити

0 12

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту відхилити законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу щодо банківських вкладів фізичних осіб

Про це повідомляє прес-служба ВР.

Зокрема, на засіданні Комітету було розглянуто два законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу щодо банківських вкладів фізичних осіб (реєстр. №2401) та зменшення ставки податку на банківські вклади фізичних осіб (реєстр. №2401-1).

Законопроектом №2401 пропонується змінити базу оподаткування податком на доходи фізичних осіб відсотків, нарахованих на вклади (депозити) фізичних осіб до банків та інших фінансових установ. Передбачається оподатковувати перевищення суми відсотків, нарахованих на такі вклади, над сумою відсотків облікової ставки НБУ, збільшене на п’ять відсотків. При цьому, пропонується збільшити ставку податку на таке перевищення та на всі інші зазначені в пункті 167.2 статті 167 Податкового кодексу пасивні доходи з 5 до 25 відсотків.

Законопроектом №2401-1 передбачається аналогічно змінити базу оподаткування податком на доходи фізичних осіб відсотків, нарахованих на вклади (депозити) фізичних осіб до банків та інших фінансових установ, однак ставку податку пропонується зменшити з 5 до 1 відсотка.

Члени Комітету зазначили, що запровадження оподаткування відсотків на депозити призведе до відтоку капіталу з банківської сфери, що матиме згубний вплив на економічну ситуацію в України. Це неприпустимо, вважають народні депутати, в умовах наявної міжнародної фінансової кризи.

За словами парламентаріїв, довіра населення до банків тільки почала відроджуватися – лише за минулий рік депозитний портфель банків збільшився на 12 млрд грн за рахунок вкладів фізичних осіб. Запровадження передбаченого проектами оподаткування, вважають народні депутати, “остаточно зруйнує довіру громадян до банківської системи і держава втратить внутрішнього кредитора – населення”.

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар