Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Професійна етика нотаріусів: говорити заборонено?

0 33

Міністерство юстиції затвердило правила професійної етики нотаріусів України, які забороняють їм індивідуальну рекламу в ЗМІ. Про це йдеться в наказі Мін’юсту № 432/5.

Згідно з правилами, виступ нотаріуса в ЗМІ від імені нотаріальної палати чи територіального уповноваженого здійснюється за попереднім погодженням з президентом палати або територіальним уповноваженим нотаріальної палати України. Винятком є інформація про розташування та режим роботи нотаріальної контори.

Крім того, правила регламентують поведінку нотаріуса у позаслужбовий час. Згідно з правилами, дії, зовнішній вигляд і поведінка нотаріуса мають відповідати нормам суспільної моралі та професійним етичним стандартам.

Нотаріус також не може здійснювати підприємницьку, адвокатську діяльність, бути засновником адвокатських об’єднань, перебувати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, в штаті інших юридичних осіб, а також виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової та творчої діяльності.

Також правила забороняють нотаріусу при виконанні професійних обов’язків: спілкуватися з особами, які звернулися щодо вчинення нотаріальної дії, через помічника або іншого працівника нотаріальної контори; передавати функції нотаріуса, зокрема технічні (підготовка проектів нотаріальних документів, виготовлення оригіналів та копій, ксерокопіювання, заповнення журналів і реєстрів, отримання відомостей з електронних реєстрів та внесення відомостей до них і т.п.), іншим особам, крім співробітників нотаріальної контори.

Нотаріусу заборонено проводити прийом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, у неділовому одязі, курити під час прийому або іншим чином проявляти неповагу до особи, а також звертатися до них з пропозиціями образливого, аморального характеру або здійснювати інші неналежні дії відносно осіб, з якими нотаріус взаємодіє в процесі своєї професійної діяльності.

Теги:

нотаріус

Залиште коментар