Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Продавати спецдозволи на користування надрами планують через Prozorro

0 59

Реформування Державної служби геології та надр призведе до поліпшення інвестиційного клімату та розвитку мінерально-сировинної бази в Україні. Про це в ефірі економічного щотижневика «Перша шпальта» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що на сьогодні мінерально-сировинна база в Україні не розвивається.

«У переважній більшості це використання геологічної інформації, яка була здобута ще за радянських часів. Ми повинні отримувати запит від економіки на обсяги корисних копалин, щоб було розуміння і гарантія, що Україна має потенціал для захисту від непередбачуваних обставин», – зазначив Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів зауважив, що для виправлення ситуації необхідно реформувати систему управління в Державній службі геології та надр та в геологічній сфері діяльності за системами, що функціонують у Євросоюзі, США, Канаді.

«Ми у Міністерстві розпочали роботу над проектом реформування Державної служби геології та надр. Вважаю, що головним її завданням повинні стати розвиток та нарощування мінерально-сировинної бази з вивченням потенціалу надр України і геологічних процесів», – розповів Міністр.

Він зазначив, що видача спецдозволів на користування надрами має відбуватися прозоро і на конкурентних засадах.

“Іншого виходу, крім як перейти на стандарти, які існують в цивілізованому західному світі, коли відбуваються відкриті аукціони, і дозволи отримує той, хто має конкурентні переваги, у нас немає. Готові пакети спецдозволів на видобуток цих корисних копалин повинні бути продаватися на відкритому прозорому аукціоні без корупційних преференцій. Ми ведемо переговори про їх продаж через систему ProZorro»,  – пояснив Міністр.

Крім того, Остап Семерак наголосив на важливості здійснення природоохоронного контролю за використанням надр.

«Видобувачі корисних копалин зобов’язані вести свою господарську діяльність з урахуванням природоохоронного законодавства. Функцію моніторингу за їх діяльністю має здійснювати точно не Служба, яка видає ліцензії на користування надрами. У цьому контексті важлива також реформа Держекоінспекції, яку ми хочемо перетворити у природоохоронну службу. Саме вона буде відстежувати  дотримуватися природоохоронного законодавства, зокрема, у сфері геології на надр», – резюмував Міністр.

Нагадаємо, Мінприроди працює над проектом Концепції реформування Державної служби геології та надр, який враховуватиме досвід у цій сфері провідних країн світу. Раніше Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що для України є цікавою модель реформування використання надр, яка свого часу була запроваджена у Канаді.

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар