Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про ефективність КПК покаже практика

0 8

У Києві відбувся круглий стіл з експертного обговорення нового Кримінального процесуального кодексу України. Захід організовано Національною школою суддів України за підтримки Департаменту юстиції США, Посольства США в Україні та Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

У вітальному слові керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон наголосив на необхідності спільного вивчення засад Кодексу суддями, прокурорами, адвокатами та слідчими. Та пообіцяв у майбутньому активну допомогу в організації та проведенні спільних тренінгів.

Голова Національної школи суддів України Василь Маляренко, надав характеристику новому Кодексу та розповів присутнім про наявну сьогодні ситуацію, яка склалася в роботі суддів усіх інстанцій, відзначивши завищену завантаженість суддів та вказавши на неможливість якісного розгляду справ, при такій їх кількості.

Також під час круглого столу були розглянуті деякі теоретичні особливості початкового етапу досудового розслідування, питання змагальності у кримінальному процесі, особливості прокурорської роботи та судового розгляду справ за новим Кодексом.

Загальна позитивна оцінка прийнятого акта, яку висловлювали учасники круглого столу, скоріше за все є результатом відсутності практики застосування норм. А тому реальне обговорення проблем нового Кримінального процесуального кодексу варто очікувати лише після перших трьох місяців його застосування. Хоча вже сьогодні є ряд проблем організаційного характеру щодо забезпечення застосування цього документа, наприклад, проведення негласних слідчих дій, судового слідства, зокрема щодо забезпечення діяльності слідчого судді, присяжних та кадрового забезпечення.

Теги:

Кримінальний процесуальний кодекс, USAID, Національна школа суддів

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар