Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про доступ нотаріусів до земельного кадастру

22

Підключення до Кадастру платне
17 серпня набув чинності Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру, затверджений постановою Кабміну від 24 червня 2015 № 457.
Порядок визначає умови та підстави доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру для пошуку відомостей про зареєстроване земельній ділянці при вчиненні нотаріальних дій за таким ділянці (крім посвідчення заповіту) та / або проведення державної реєстрації прав на земельну ділянку для формування витягу з кадастру про земельну ділянку.
Підключення, технічне і технологічне супроводження доступу до Кадастру надаються адміністратором кадастру на платній основі відповідно до укладеного договору.
Інформаційно-консультативні послуги з питань роботи з програмним забезпеченням Кадастру надаються нотаріусам безкоштовно до моменту підключення шляхом проведення одноденних занять. Додаткові інформаційно-консультативні послуги з питань роботи з програмним забезпеченням Кадастру надаються нотаріусам на платній основі. Зазначені послуги, в тому числі додаткові, надаються на підставі відповідних договорів, які укладаються між головним територіальним управлінням юстиції у трудових відносинах з яким перебуває державний нотаріус, і адміністратором.
Пошук відомостей про зареєстроване земельній ділянці в кадастрі здійснюється за його кадастровому номеру.
За видачу витягу про земельну ділянку справляється плата, крім встановлених законом випадків, у розмірі, визначеному постановою Каміна від 1 серпня 2011 № 835 «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» (від 71 до 31 грн в залежності від інформації у витягу).
Головні територіальні управління юстиції Мін’юсту в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі при звільненні державного нотаріуса або припинення (зупинення) нотаріальної діяльності приватного нотаріуса не пізніше наступного дня письмово повідомляють про це Госгеокадастр. Відповідне повідомлення є підставою для припинення доступу нотаріуса до Кадастру.
Також діють відповідні зміни Порядку ведення Державного земельного кадастру.
Комментарии