Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президенти пишуть Конституцію

0 17

У Києві в Київському національному університеті  відкрилось перше засідання Конституційної асамблеї

У засіданні бере участь Президент України Віктор Янукович. Також на засіданні присутні голова Верховної Ради Володимир Литвин, екс-президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко, а також перший президент Леонід Кравчук, який є головою Конституційної асамблеї, представники парламентських фракцій та комітетів, у тому числі народний депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов, лідер фракції Народної партії Ігор Шаров, посадовці Адміністрації Президента, представники міжнародних та європейських інституцій.

Відкриваючи засідання, Янукович запевнив, що при розробці змін у Конституцію буде проходити відкрита й професійна дискусія. “Легітимність конституційного процесу буде досягнута за рахунок широкої, відкритої, вільної й професійної дискусії за участі представників громадянського суспільства, політичних сил при безумовному дотриманні конституційного порядку внесення змін в Основний Закон України”, –  сказав він.

Він також висловив думку, що пріоритетами реформування Конституції повинні стати: посилення гарантій прав і свобод людини й громадянина, забезпечення ефективного й незалежного судового захисту цих прав.

“І, найголовніше, оновлена Конституція країни повинна бути орієнтована на утвердження прав людини як вищої цінності суспільства й держави”, – сказав Янукович.

Крім того, Янукович зазначив, що зміни в Конституцію мають передбачати ефективні заходи щодо запобігання політичному сепаратизму й установленню авторитаризму.

Нагадаємо, Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня.

Теги:

Конституційна асамблея

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар