Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент звільнив держкомпанії від проведення тендерів

0 15

Президент України Віктор Янукович підписав закон, згідно з яким державні компанії виводяться з-під обов’язкового дії тендерних процедур.

Підписаний закон передбачає виключення з Господарського кодексу норм, відповідно до яких державним підприємствам необхідно використовувати для закупівель товарів, робіт і послуг процедури, визначені законом «Про здійснення державних закупівель».

Крім того, з Кодексу виключаються пункти, що поширюють закон про держзакупівлі на комунальні підприємства та господарські товариства, контрольний пакет акцій (або частки у СФ) якого належить державі. При цьому в законі про держзакупівлі визначається, що він може бути застосований до держкомпаній тільки в разі здійснення закупівель за державні кошти.

Згідно з підписаним документом, державними коштами є кошти державного та місцевих бюджетів, позабюджетних державних фондів, а також кошти кредитів міжнародних фінансових організацій, залучених під держгарантії.

Закон також розширює перелік видів закупівель, які не підпадають під його дію – зокрема в список увійшли придбання та оренда землі та нерухомості, послуги, що надаються для здійснення емісії або купівлі-продажу цінних паперів, навчання в зарубіжних вузах, ряд закупівель для організації та здійснення гастролей і фестивалів національного рівня, а також забезпечення діяльності спортивних збірних країни.

Верховна Рада прийняла законопроект, який звільняє державні підприємства від проведення тендерних процедур, 5 липня, нагадують «Українські новини».

Теги:

Президент України, державні закупівлі

Джерело:

Українські новини

Залиште коментар