Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент вніс на розгляд ВР проект Закону «Про адміністративні послуги»

0 11

Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про адміністративні послуги». Про це на брифінгу повідомила Перший заступник Глави Адміністрації Президента – Представник Президента у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова.

Прийняття закону, за словами І.Акімової, дозволить упорядкувати систему надання адміністративних послуг, уникнути їх дублювання, врегулювати питання їх оплати, усунути незручності при отриманні. Йдеться, зокрема, про скорочення термінів надання адмінпослуг та кількість інстанцій, які їх надають. «Незручності мають бути подолані максимально», – підкреслила Перший заступник Глави Адміністрації. За її словами, це стане можливим завдяки введенню єдиного державного реєстру адмінпослуг, впровадженню принципу «єдиного вікна» у цій сфері тощо.

Вона наголосила, що проектом закону також пропонується врегулювати питання делегування повноважень щодо надання адмінпослуг дочірнім підприємствам та перерахунку коштів за них до держбюджету. Безумовно, зазначила І. Акімова, акумулювання цих коштів у державному бюджеті, а не на балансі дочірніх підприємств, буде більш ефективним.

Щодо оплати адміністративних послуг, зазначила вона, закон пропонує  систему разової оплати – при цьому ціна послуги не повинна перевищувати її собівартість. «Тільки законом можна буде встановити виключення… Ніяких  варіантів «на місцях» бути не може», – підкреслила вона. Йдеться про суттєве зниження вартості адмінпослуг та усунення коливань їх вартості у регіонах.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента також наголосила, що прийняття закону стане суттєвим кроком у боротьбі з корупцією у сфері надання адмінпослуг. «Послугу можна буде отримати в одному місці, чітко знаючи, який перелік документів потрібен і за який час адмінцентр має її надати», – зауважила вона.   

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар