Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент створив при Міндоходів податкову міліцію

0 10

Президент України Віктор Янукович  затвердив положення про Міністерство доходів і зборів України (Міндоходів). Про це йдеться в указі Президента № 141/2013 від 18 березня 2013 р. Цим указом Президент створив при Міндоходів податкову міліцію.

Згідно з указом, Міністерство доходів і зборів України є правонаступником Державної податкової служби України та Державної митної служби України, що реорганізуються.

У складі Міністерства доходів і зборів України і його територіальних органів утворюються і діють підрозділи податкової міліції.

За посадовими особами органів державної податкової та митної служб та особами рядового і начальницького складу податкової міліції, які переходять на службу в Міністерство доходів і зборів України та його територіальні органи, членами їх сімей зберігаються умови оплати праці та матеріального забезпечення, пільги та інші соціальні гарантії (у тому числі медичне обслуговування, санаторно-курортне і пенсійне забезпечення), встановлені в згідно з законодавством для посадових осіб органів державної податкової та митної служб і осіб рядового і начальницького складу податкової міліції і членів їх сімей.

Раніше з українських ЗМІ повідомлялося, що Янукович може вирішити спір між міністерствами внутрішніх справ та доходів і зборів за право контролю над цією силовою структурою на користь Олександра Клименка.

Нагадаємо, спочатку Міністерство доходів і зборів було створене як сервісна організація. У структуру Міндоходів не планувалося включати силові підрозділи. Перегляду цієї позиції домагався Олександр Клименко. Останні три місяці суперечка точилася про те, який орган – Міндоходів або МВС приватизує всі силові повноваження з розслідування фінансових злочинів.

Законодавство не передбачає ніяких схем контролю над новоспеченою фінансовою установою. Якщо при передачі повноважень фінансової міліції МВС служба внутрішньої безпеки змогла б відслідковувати порушення з боку нового підрозділу, то у складі Міндоходів створення контрольної служби не передбачається. Через це контролювати нове каральне міністерство не зможе і сам Президент, адже діяльність Міндоходів не буде потрапляти під перевірки інших силових структур.

Відзначимо, що вперше податкову інспекцію та податкову міліцію наприкінці 90-х рр. об’єднав в одному органі Микола Азаров, який займав тоді посаду голови податкової інспекції.

Теги:

Міністерство доходів та зборів

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар