Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент сподівається на підтримку в суспільстві запропонованим ним конституційних змін

0 13

Президент сподівається на підтримку в суспільстві запропонованим ним конституційних змін. «Я абсолютно спокійний, що ці пропозиції отримають підтримку в суспільстві, сподіваюсь, що і в парламенті», – сказав Глава держави, відповідаючи на запитання журналістів у Миргороді.

Президент зазначив, що він готовий пройти шлях суспільної дискусії і вийти на загальнонаціональну згоду щодо змін до Основного Закону. Віктор Ющенко висловив переконання, що запропоновані ним зміни є останніми кроками, що ліквідують залишки адміністративного тоталітарного устрою в конституційному ладі України.

«Зміни Конституції повинні будуватися на традиціях, які акцептовані в демократичних країнах», – сказав Глава держави. Він наголосив на тому, що таких змін до цього часу ніхто ще не пропонував, і підкреслив, що вони передбачають відмову від значного обсягу повноважень, якими зараз володіє Президент. Насамперед йдеться про право брати участь у формуванні місцевої і центральної виконавчої влади.

Віктор Ющенко наголосив, що основний пріоритет пропонованих змін – децентралізація владних повноважень, починаючи від президента, В цілому він пояснив, що запропоновані ним зміни мають на меті створити стабільну систему роботи державної влади, що має вивести країну з перманентної політичної кризи, яка існує протягом багатьох років через надмірну концентрацію і дублювання владних повноважень.

«Нині політичні сили, які приходять в український парламент, в особі 2-3 людей, по суті, можуть робити парасольку над всією системою не лише виконавчої влади, а й над іншими інститутами держави», – сказав Президент. Як приклад він навів прецеденти політичного тиску парламенту на Національний банк, Фонд держмайна, систему органів прокуратури та судову владу. «Під партійний принцип попала вся система державного ладу», – констатував Віктор Ющенко.

З огляду на це, він пояснив, чому запропонував запровадити двопалатний парламент в Україні. За словами Президента України, верхня палата могла забезпечити стабільну роботу державних інституцій і позбавити її політичного забарвлення, а нижня палата – формувати виконавчу владу, приймати закони і займатися політичною діяльністю. При цьому Глава держави заперечив тезу про те, що двопалатний парламент притаманний країнам з федеративним устроєм.

«Постає питання, як зробити так, щоб усі інститути влади стали взаємозбалансованими і водночас представляли єдину українську владу. Пропозиція складається з дуже ясних 9-10 кроків, які нам треба зробити, щоб нарешті вирішити одвічну проблему конфлікту влади, що триває в Україні багато років. Питання не в персонах, питання в процесах», – сказав Президент, зауваживши, що в цілому йдеться про демократичні принципи, які б сформували європейські основи публічної влади і державного ладу.

Залиште коментар