Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» щодо ставок податку»

0 19

Парламентом 5 березня 2009 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» щодо ставок податку», яким суттєво знижено ставки цього податку (по більшості позицій повернуто до рівня 2008 року).

Прийняття Закону обумовлене необхідністю врегулювання проблеми, пов’язаної зі значним збільшенням з 2009 року податкового навантаження цим податком, особливо на власників автомобілів з середнім об’ємом циліндрів двигуна, що викликало соціальну напруженість у суспільстві та акції протесту з боку водіїв.

За підтримку Закону висловились 390 народних депутатів, у тому числі майже у повному складі – фракції Блоку Юлії Тимошенко та Комуністичної партії України.

Водночас Прем’єр-міністр України за результатами опрацювання прийнятого Закону запропонувала Главі держави застосувати до нього право вето, посилаючись на втрати бюджету, які спричинить введення Закону в дію.

У зв’язку з цим виникає питання, коли ж Прем’єр-міністр України була щирою: коли обіцяла під час зустрічей з представниками транспортних організацій та водіїв знизити ставки податку та її фракція дружно підтримувала Закон, чи коли рекомендувала Президентові України його не підписувати.

Президент України залишається послідовним у своїй позиції та діях. В умовах складної фінансово-економічної ситуації в країні різке збільшення податкового тиску є неприпустимим, і тому Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» щодо ставок податку».

Залиште коментар