Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав закон про гуманізацію відповідальності за економічні злочини

0 16

Президент України Віктор Янукович підписав закон про гуманізацію відповідальності за правопорушення в господарській діяльності, повідомив на брифінгу керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента України Андрій Портнов.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 грудня ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про гуманізацію відповідальності за правопорушення в господарській діяльності, поданий главою держави, не підтримавши поправки, які дозволяли звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко.

Зміни до законодавчих актів передбачають відміну кримінальної відповідальності за контрабанду товарів – ця категорія переноситься до Кодексу про адміністративні правопорушення. Крім того, передбачається звільнення осіб, які раніше були арештовані, або перебувають під час слідства під вартою по “економічних злочинах”, при цьому судимість з них зніматися не буде. Передбачається, що звільнення з-під варти буде замінено штрафом або заставою.

В той же час пропонується, що арешт можливий у тому випадку, коли стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі понад п’ять років і лише в разі, якщо особа раніше притягувалася до кримінальної відповідальності.

Опозиція наполягала на декриміналізації статті Кримінального кодексу, по якій засуджена Ю.Тимошенко. Проте провладна більшість не підтримала пропозиції опозиції, не бажаючи міняти законодавство заради однієї людини.

Закон набирає чинності через місяць після підписання президентом.

Теги:

гуманізація кримінального законодавства

Залиште коментар