Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав укази про доступ до публічної інформації

0 18

5 травня Президент України Віктор Янукович підписав два укази про забезпечення доступу до публічної інформації у зв’язку з набуттям чинності відповідного закону. На брифінгу заступник відділу адміністрації президента Олена Лукаш повідомила, що Янукович підписав укази про питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації і про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених президентом України.

“В указах президент поклав персональну відповідальність за виконання закону про доступ до публічної інформації на керівників центральних органів виконавчої влади… Вони вже не зможуть кивати на своїх підлеглих, які нібито щось не встигли подати. Невиконання вимог указів президента може стати підставою для подальших кадрових трагедій в житті чиновництва, яке порушуватиме закон”, – підкреслила Лукаш.

Верховна Рада прийняла відповідні закони 13 січня. 3 лютого документи були підписані президентом й опубліковані, з набуттям чинності через три місяці з дня появи у пресі.

Ці закони істотно спрощують доступ громадян до інформації органів влади і місцевого самоврядування, уніфікують порядок акредитації журналістів, прискорюють терміни отримання відповідей з державних установ на запити.

Теги:

доступ до публічної інформації

Джерело:

Newsru-Україна

Залиште коментар