Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент наполягає на докорінному реформуванні судової системи в Україні

0 40

За участю Президента України Віктора Ющенка відбулася нарада з питань подальшого проведення реформи судової системи в Україні.

Судова система в Україні потребує докорінної реформи, наголосив у своєму виступі Віктор Ющенко. «Без функціональної судової системи важко говорити про справедливість у нашому суспільстві, про демократичний процес, про можливість захистити законні права людини», – сказав Глава держави.

Він наголосив, що на сьогодні є хороша основа для продовження процесу реформування судової системи. Це – Концепція вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських демократичних стандартів, схвалена Президентом у 2006 році. В.Ющенко додав, що на базі Концепції розроблено два законопроекти зі змінами до Законів України «Про судоустрій України» та «Про статус суддів». Глава держави нагадав, що передав ці законопроекти на розгляд Верховної Ради ще у грудні 2006 року після експертизи Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Однак, підкреслив Президент, через політичні причини активність навколо їх ухвалення практично завмерла. «Парламент, який вже зробив перші кроки у розгляді цих законопроектів, зупинився в цьому процесі, і зупинився не від того, що немає професійного прогресу у вдосконаленні після першого читання законопроектів, а від того, що відсутня політична воля лідерів і сил, які представлені сьогодні в парламенті», – сказав В.Ющенко. Він додав, що ці події свідчать про значний рівень політизації судової системи.

Президент також наголосив, що дуже хотів би бачити в особі суддів «союзників і парламенту, і Президента», які допомагали б рухатися процесу реформування.

У нараді, зокрема, беруть участь Міністр юстиції М.Оніщук, Голова Конституційного Суду України А.Стрижак, Голова Вищої ради юстиції Л.Ізовітова, перший заступник Голови Верховної Ради України О.Лавринович.

Залиште коментар