Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент контролюватиме уряд?

0 19

Президент отримає можливість призначати міністра Кабінету Міністрів, його першого заступника та заступників. Відповідний законопроект № 1207 від 08.01.2013 зареєстрований у Верховній Раді.

Також Президент отримає право розподіляти повноваження першого віце-прем’єра і віце-прем’єрів. Як відомо, відповідно до чинної редакції закону такий розподіл здійснює прем’єр-міністр.

Крім того, першому віце-прем’єру і віце-прем’єрам буде дозволено мати патронаж служби. Також згідно з текстом документа, Президент фактично повністю перепідпорядковує собі міністра Кабінету Міністрів і Секретаріат уряду. Цікаво, що ініціатором законопроекту, що, по суті, урізає повноваження Кабміну, значиться сам Прем’єр-міністр Микола Азаров.

Політолог Вадим Карасьов бачить у такому кроці Азарова бажання показати, що «його амбіції невеликі, його цілком влаштовує нинішній стан». Коментуючи законопроект, політолог відзначає бажання Президента контролювати прем’єра. «Азаров був не технічним, а ритуальним прем’єром, — пояснює експерт. — Президент робить ставку на Кабмін як команду вірних йому адміністраторів, менеджерів, фінансистів, політиків. Ця команда фактично переходить у кабінет Президента, де функція Прем’єр-міністра модераторська, а не політична».

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар