Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президентський законопроект про прокуратуру вже в парламенті

0 30

Президент Віктор Янукович вніс до Верховної Ради на розгляд законопроект про прокуратуру, що передбачає скасування функцій загального нагляду та досудового слідства. Про це повідомив радник президента Портнов у четвер на брифінгу.

Він нагадав, що законопроект передбачає позбавлення прокуратури функцій загального нагляду й досудового слідства.

За словами словах Портнова, у прокуратури будуть відсутні підстави для продовження виконання наглядових функцій, оскільки це призводить до певного дублювання цих функцій іншими органами.

Він нагадав, що в законопроекті, внесеному до парламенту, враховано рекомендації Венеціанської комісії.

“Ми врахували абсолютну більшість із них”, – сказав радник президента, додавши, що не враховано ті рекомендації, які стосувалися норм, що їх регулює Конституція України, як, приміром, призначення і звільнення генерального прокурора.

Портнов зазначив, що для встановлення 7-річного терміну повноважень генпрокурора необхідно внести зміни до Конституції. Якщо в лютому такі зміни буде проголосовано, то генпрокурора обиратимуть терміном на 7 років, а не безстроково.

Як відомо, ухвалення законопроекту про прокуратуру є однією з вимог Євросоюзу для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Залиште коментар