Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент запропонував приєднатися до Конвенції про міждержавне усиновлення

0 23

Президент зареєстрував у Верховній Раді новий законопроект № 0166 про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво в галузі міждержавного усиновлення.

Конвенція здійснена 29 травня 1993 в Гаазі, вона покладає зобов’язання на державу здійснювати контроль і всебічно охороняти права усиновленої дитини. Серед іншого стаття 9 Конвенції встановлює обов’язок держави надавати на запит інформацію про усиновлену дитину.

Приєднання до Конвенції забезпечить гармонізацію процедури усиновлення дітей іноземцями в Україні з процедурами інших держав-учасників, створення чіткої і прозорої системи гарантій того, що міждержавне усиновлення здійснюється в високих інтересах дитини і з дотриманням всіх його основних прав, створення системи співпраці між державами для забезпечення дотримання таких гарантій і таким чином запобігає викрадення, продаж дітей або торгівлі ними.

Пропонується приєднатися до Конвенції із заявами:

– до статті 6: центральним органом для виконання повноважень визначається Міністерство соціальної політики;

– до статті 22: усиновлення дітей, які постійно проживають на території України, здійснюється тільки в разі, якщо функції центральних органів виконуються згідно з пунктом 1 статті 22 Конвенції;

– до статті 23: в Україні посвідчення того, що усиновлення відбулося відповідно до положень Конвенції, здійснюється Мінсоцполітики;

– до статті 25: Конвенція не зобов’язує Україну визнавати усиновлення, здійснені відповідно до угоди, укладеної на підставі пункту 2 статті 39 Конвенції.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар