Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прецедент: вчений отримав компенсацію за вкрадену дисертацію

0 76

Мешканець Луганська відсудив 250 тисяч гривень у підприємця, що незаконно поширював його дисертацію через мережу Інтернет. Про це повідомляє донецький портал неполітичних новин із посиланням на

адвоката постраждалого Андрія Корчевного.

Як повідомляють Коментарии, учений Дмитро Майданюк захистив дисертацію три роки тому, обробивши за роки копіткої наукової понад 500 джерел інформації. Якось він вирішив пошукати в світовій мережі інформацію про себе та наштовхнувся на несподівану знахідку – свою дисертацію, яка знаходилась у вільному доступі, і яку пропонували завантажити за 130 гривень.

За захистом своїх авторських прав вчений звернувся до адвокатів.

 «Ми зробили дві контрольні закупівлі і передали матеріали в міліцію. Справа в тому, що доказів про викрадення дисертації нам не потрібно було шукати. Нам було достатньо зафіксувати факт порушення авторського права. В даному випадку це було розміщення у базі даних без дозволу автора дисертації і два випадки копіювання та продажу різним людям», — пояснює адвокат.

Як розповів Андрій Корчевний, спочатку Жовтневий суд Луганська закрив цю справу. «Але ми подали апеляцію. Апеляційний суд відмінив рішення суду нижчої інстанції. І справу розглянули повторно і тоді суд постановив стягнути з порушника авторських прав 250 тисяч гривень”, – повідомив він.

За словами адвоката, до суми позову увійшла моральна шкода, судові витрати, гонорар адвоката. 10% від суми позову буде перераховано до держбюджету. Автор повинен отримати 220 тисяч гривень.

Юристи називають цей випадок прецедентом, бо до цього в Україні ще ніколи не карали за незаконне розповсюдження чужих наукових праць.

Теги:

авторське право

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар