Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Представництво іноземного виробника лікарських засобів і медичних виробів в Україні: правове регулювання й особливості роботи на українському ринку

0 16

Іноземний виробник, який вирішив працювати на ринку України, передусім стикається з питанням форми організації такої діяльності та її функціональних меж. Тож саме на цих питаннях ми й зупинимося в цій статті.

Залежно від бізнес-цілей, виробник-нерезидент може розглядати такі форми діяльності на території України:

1. Уповноваження представника (агента) на представництво інтересів в Україні;

2. Реєстрація представництва компанії на території України;

3. Реєстрація юридичної особи.

Уповноваження представника (агента) на представництво інтересів в Україні

Уповноваження представника відбувається на підставі довіреності, яку видає юридична особа – нерезидент у країні її реєстрації. Довіреність має містити інформацію щодо сфери дії та повноважень такого представника. Як і з будь-якими документами, виданими на території іншої країни, довіреність має бути належним чином оформлена. Справжність підпису керівника юридичної особи – нерезидента має засвідчити нотаріус, але подальша легалізація залежить від чинних для цих країн міжнародних угод.

Так, якщо між країною видачі документа та Україною підписано договір, який скасовує легалізацію документів, то в такому разі нотаріального засвідчення підпису достатньо. Якщо договору між країнами немає, але країни є учасницями Гаагскої конвенції 1961 року, то додатково до нотаріального засвідчення підпису має бути проставлений апостиль. Якщо ж одна з країн не є учасницею Гаазької конвенції 1961 року – документ потребує консульської легалізації.

Організація представництва через єдиного представника – фізичну особу може бути доцільною та достатньою в украй обмежених випадках. Це зумовлено специфікою регулювання ринку лікарських засобів і медичних виробів. На практиці іноземні виробники зазвичай застосовують інститут іноземного представництва або створюють юридичні особи для представництва їхніх інтересів на території України. Тож і ми зосередимося саме на цих двох формах.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184106_predstavnitstvo-nozemnogo-virobnika-lkarskikh-zasobv–medichnikh-virobv-v-ukran-pravove-regulyuvannya-y-osoblivost-roboti-na-ukranskomu-rinku

Залиште коментар