Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозастосовча практика із захисту навколишнього середовища безнадійно застаріла

0 21

На базі господарського суду Тернопільської області пройшов круглий стіл з питань застосування законодавства про охорону навколишнього середовища. У засіданні круглого столу взяли участь 18 суддів господарських судів. На думку учасників, проблема правового забезпечення охорони об’єктів навколишнього середовища є однією з найактуальніших для України. Тим часом, правозастосування, нормативна база в галузі охорони навколишнього середовища поки характеризується фрагментарністю, наявністю внутрішніх суперечностей, пропусків і, місцями, різними правовими підходами до її застосування.

Зокрема, на сьогоднішній день все ще діє (у частині тієї, що не суперечить законодавству) роз’яснення Вищого арбітражного суду від 27 червня 2001 р. № 02-5/744 «Про деякі питання практики вирішення суперечок, зв’язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища».

У 2008 році у ВГСУ була вивчена і узагальнена судова практика з рішень господарськими судами суперечок, пов’язаних з охороною навколишнього середовища, внаслідок чого складено відповідну довідку і внесені зміни у вказане роз’яснення № 02-5/744.

Проте з тих пір природоохоронне законодавство зазнало певних змін, виникли нові категорії суперечок і нові проблемні питання при їх рішенні. У зв’язку з цим, учасники круглого столу погодилися, що раніше прийняте Вищим господарським судом України роз’яснення № 02-5/744 вимагає фундаментального оновлення.

Присутні на круглому столі судді, представники профільних відомств і учені погодилися, що в цілях створення передумов для єдиних правових підходів при вирішенні проблемних питань застосування природоохоронного законодавства необхідно в найкоротші терміни розробити роз’яснення, про які повідомити широку громадськість правового співтовариства.

На думку учасників круглого столу, саме розробка і видання таких роз’яснень зможе зіграти провідну роль як по наповненню державного і міських бюджетів для відшкодування збитків, заподіяного порушенням природоохоронного законодавства недобросовісними господарюючими суб’єктами, так і по формуванню передумов для захисту навколишнього природного середовища нашої держави в майбутньому.

Теги:

суди, господарське судочинство, навколишнє середовище

Залиште коментар