Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозахисники захищають афганських біженців в Україні

0 36

Правозахисна організація Міжнародна амністія та Регіональне Представництво Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні заявляють про можливе порушення прав близько десяти афганських біженців, які попросили про притулок в Україні.

Людей, за даними Міжнародної амністії, майже 3 доби тримали в аеропорту Бориспіль. Організація у повідомленні на своєму сайті каже, що засуджує неналежне поводження з цими людьми, яких начебто побили прикордонники і не надали воду, харчі та медичну допомогу. “Внаслідок поганого поводження дехто з них серйозно поранений”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Андреа Губер, заступник директора Міжнародної амністії у Європі та Центральній Азії, закликає владу України припинити депортації.

У повідомленні правозахисної організації йдеться, що дехто з затриманих намагався отримати в Україні притулок, але їхні прохання відхилили, а тепер вони не можуть подати на апеляцію, що суперечить міжнародним зобов’язанням України.

Афганці також поскаржилися правозахисникам, що їм не надали перекладача ані під час прохання про притулок, ані в період підготовки депортації.

“Вони твердять, що від них вимагали підписати документи на мові, яку вони не розуміють”, – сказано в повідомленні Міжнародної амністії.

Правозахисники також просять Україну забезпечити доступ затриманих до адвоката та до працівників Управління верховного комісара ООН у справах біженців. У тій організації також говорять про порушення прав затриманих афганців.

“Це дуже яскраве підтвердження того, що система надання притулку в Україні не працює. Сьогодні це стосується цих 14 афганських громадян, завтра торкнеться когось ще” – сказав речник організації Максим Буткевич.

За даними правозахисників всього були затримані 14 вихідців з Афганістану під час спроби перетнути кордон, але згодом 6 з них депортували. У Державній прикордонній службі України поки що не надавали коментарів з цього приводу.

Теги:

права біженців

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар