Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозахисники вимагають звільнення Л.Фесенка

0 18

Представники правничих та правозахисних організацій вимагають звільнити голову Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Леоніда Фесенка з посад судді та члена Вищої ради юстиції у зв’язку з порушенням присяги.

Як повідомила прес-секретар Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Марина Говорухіна, відповідні заяви з підписами представників Української гельсінської спілки, Харківської правозахисної групи, Центру політико-правових реформ, Асоціації правників України, Міжнародного жіночого правозахисного Центру “Ла Страда – Україна” та інших організацій направлено Президенту України Віктору Януковичу та до Вищої ради юстиції.

“Відповідно до Конституції професійні судді не можуть брати участь у будь-якій політичній діяльності. Показовим є той факт, що народний депутат Л.Фесенко 7 жовтня проголосував за обрання себе суддею Вищого суду з цивільних і кримінальних справ. Після набуття статусу судді Л.Фесенко не припинив здійснювати повноваження народного депутата і продовжив брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради та засіданнях парламентського комітету з питань правосуддя. У багатьох випадках голос Л.Фесенка як народного депутата ставав вирішальним – 226-им, а присутність на засіданні комітету забезпечувала кворум. Такі дії ставлять під сумнів легітимність ухвалених рішень”, – вважають автори звернення.

На думку правозахисників, ігнорування вимог про несумісність діяльності судді та активної політичної діяльності є “прикладом свідомого й умисного порушення закону та утверджує у свідомості громадян думку про залежність всієї системи судів, які розглядають цивільні та кримінальні справи, від Партії регіонів, яку представляє у Верховній Раді суддя – народний депутат Л.Фесенко”. “Також це завдає непоправної шкоди Вищій раді юстиції, як органу, який відповідає за ухвалення рішень щодо дотримання суддями вимог щодо несумісності, і членом якого є Л.Фесенко”, – йдеться у тексті звернення.

За даними газети “Вечерний Луганск”, Л.Фесенко, виступаючи на останній минулорічній сесії Луганської обласної ради, заявив депутатам: «Я хочу дати вам зобов’язання, поки я працюю головою Вищого суду України, ніхто з вас не матиме неприємностей”.

“Узявши публічні зобов’язання впродовж перебування на посаді голови Вищого спеціалізованого суду оберігати депутатів обласної ради від «неприємностей», суддя Л.Фесенко продемонстрував готовність використовувати посаду голови Вищого суду в інтересах посадовців, що нівелює авторитет судової влади, віру в її справедливість, неупередженість, чесність та непідкупність в очах будь-якої розсудливої, законослухняної та поінформованої людини. Такі зобов’язання не передбачені жодним законом і є несумісними з високим статусом судді”, – вважають представники правничих та правозахисних організацій.

Теги:

Фесенко Леонід, ВРЮ

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар