Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозахисники: за останні 1,5 роки ситуація із катуваннями загострилася

0 12

Правозахисники констатують, що в Україні за останні півтора роки ситуація із катуваннями та поганим поводженням у міліції та пенітенціарній системі загострилася.

Про це сказав співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров сьогодні на прес-конференції на тему: “26 червня – Міжнародний День захисту жертв катувань”.

Він зазначив, що за даними соціологічних досліджень, проведених у 2009-2010 роках, оціночна кількість постраждалих від незаконного насильства у міліції в 2010 році становила 780-790 тис., в 2009-604 тис. осіб. “Це означає, що кожні 40 секунд у міліції відбувається акт незаконного насильства”, – сказав Захаров.

Він нагадав, що в 2010 році в установах міліції загинула 51 людина, а станом на 20 червня 2011 року 26 загиблих.

За словами Захарова, в деяких слідчих ізоляторах, насамперед в Києві, Харкові, Донецьку, Сімферополі, Дніпропетровську, спостерігаються катування умовами тримання. Правозахисник повідомив, що в Лук’янівському СІЗО знаходиться близько 4 тис. обвинувачених у скоєнні злочинів за наявності 2 тис. 900 місць.

Він також нагадав, що за міжнародними стандартами на одну особу має припадати 4 м. кв. площі, за українським законом – 2,5 м. кв. , тобто спостерігається порушення на рівні закону. “Самі умови перебування в таких камерах є просто нестерпними, і це ні що інше, як катування умовами тримання”, – сказав він.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 12 тис. євро компенсації за моральну шкоду і 700 євро компенсації за судові витрати 59-річному Петру і 55-річній Марії Матушевським за смерть їхнього сина під вартою внаслідок катувань.

Теги:

катування, правозахисні організації

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар