Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правозахисник виступив з відкритим листом до В.Януковича, в якому звинувачує МОЗ у смерті 500 засуджених щороку

0 70

Через бездіяльність керівництва МОЗ в країні щороку гине майже 500 засуджених, оскільки в разі хвороби вони не можуть отримати необхідну медичну допомогу. Так вважає глава Міжнародної громадської організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров.

Правозахисник виступив з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича, в якому пише про те, що ще 18 січня 2000 року між Державним департаментом України з питань виконання покарань і Міністерством охорони здоров’я було підписано спільний наказ №3/6 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань медико-соціального забезпечення осіб, які перебувають в слідчих ізоляторах і установах виконання покарань Державного департаменту України з виконання покарань», який регламентував порядок лікування ув’язнених в лікарнях. Але цей наказ був скасований на підставі висновку Міністерства юстиції України в червні 2004 року. З цього часу ув’язнених і засуджених громадян перестали лікувати в звичайних лікарнях, вони можуть отримати медичну допомогу лише в тюремній лікарні або медсанчастині. Такої допомоги, за словами Е.Багірова, не завжди досить. Таким чином, порушується конституційне право на отримання медичної допомоги 153 тис. громадян України.

Теги:

права людини

Джерело:

МАИР

Залиште коментар