Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий ринг: Юрій Одарченко проти Віктора Януковича

0 31

Народний депутат, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко подав до суду на Президента України Віктора Януковича через його незаконне призначення Родіона Кірєєва суддею Печерського районного суду Києва.

Аргументуючи свої позовні вимоги, Ю.Одарченко зазначає, що переведення цього судді з Березанського районного суду Київської області відбувалося з грубим порушенням вимог Конституції України та чинного законодавства.

Зокрема, депутат просить звернути належну увагу на те, що про конкурс на заміщення вакантної посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України не інформувала ні на своєму офіційному веб-порталі, ні у газетах «Голосі України» та «Урядовий кур’єр». Крім того, вказується на відсутність результатів кваліфікаційного іспиту, які б дозволили Р.Кірєєву взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади судді. Фактично, Р.Кірєєв оминув обов’язкову зараз процедуру перевірки професійної придатності, зауважив Ю.Одарченко.

Порушення процедури переведення судді призвело до того, що в конкурсі взяв участь лише один кандидат, який і переміг, і це при тому, що бажаючих зайняти посади суддів у цьому суді ніколи не бракувало, наголосив депутат.

Незважаючи на це, зазначив він, Вища кваліфікаційна комісія суддів, не провівши належного кваліфікаційного іспиту, надіслала Президенту рекомендацію на переведення судді, а Президент підписав відповідний указ.

На переконання позивача, суддя Р.Кірєєв не має права відправляти правосуддя у Печерському райсуді Києва, а також не має права розглядати справу за обвинуваченням Юлії Тимошенко. Розгляд кримінальних справ суддею, який не має належних повноважень, є грубим порушенням Конституції та міжнародних договорів, ратифікованих Україною, наголосив Ю.Одарченко.

Теги:

Ю. Одарченко, В. Янукович, БЮТ-Батьківщина, позов до суду, грубе порушення вимог Конституції України та чинного законодавства, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, результат кваліфікаційного іспиту, відправляти правосуддя, Печерський райсуд Києва, правові новини

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар