Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий ринг: Сергій Головатий проти Андрія Портнова

0 19

Висновок комісії з даного документу буде затверджений 15-16 червня, пише Комерсант-Україна.

Тим часом, за кілька днів до отримання Венеціанською комісією законопроекту “Про прокуратуру” стало відомо про конфлікт його автора Сергія Головатого з владою. За словами Головатого, керівник головного управління АП з питань судоустрою Андрій Портнов домігся, щоб Національній комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права заборонили звертатися до Венеціанської комісії безпосередньо.

“Тому я придумав інший шлях, через моніторинговий комітет ПАРЄ. А оскільки я домовлявся про цю передачу, використовуючи свої особисті зв’язки, без офіційного звернення нацкомісії, порушень з мого боку немає”, – вважає депутат.

Портнов підтвердив інформацію про заборону на звернення структури Головатого до ВК.

“Усі допоміжні органи при президенті зобов’язані погоджувати будь-які документи, які відправляються до міжнародних структур. Такі документи відправляються тільки за підписом глави адміністрації президента”, – сказав він.

Законопроект нацкомісії напевно буде зареєстрований в парламенті, оскільки у Головатого є право законодавчої ініціативи.

У разі позитивного висновку ВК це дає йому перевагу перед “офіційним” проектом закону “Про прокуратуру”, який розробляється в АП робочою групою під керівництвом Портнова. Даний документ, швидше за все, не буде вивчатися ВК до голосування в Раді.

Портнов стверджує, що на сьогоднішній день його законопроект ще не готовий.

 

“Тільки після прийняття Кримінально-процесуального кодексу та закону “Про адвокатуру” стане зрозуміло, який обсяг повноважень має бути у прокуратури. До цього проекту закону “Про прокуратуру” не буде”, – заявив він.

А враховуючи, що закон про прокуратуру необхідно прийняти в стислі терміни після затвердження Кримінально-процесуального кодексу, у АП не буде часу для звернення до Венеціанської комісії, адже цей орган витрачає на розгляд документів до півроку.

Теги:

Венеціанська комісія, ПАРЄ, закон про прокуратуру, Головатий Сергій, Портнов Андрій

Залиште коментар