Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий ринг: Ірина Бережна проти Олександра Лавриновича

0 22

Народний депутат Ірина Бережна вважає, що міністр юстиції Олександр Лавринович має понести політичну відповідальність за можливий провал Україною плану по лібералізації візового режиму з ЄС.

За словами Бережної, недбалість чиновників Міністерства юстиції України є головною перешкодою на шляху до введення безвізового режиму між Україною і ЄС.

“За моєю інформацією, на сьогоднішній день Україна більш, ніж на 80% виконала першу фазу плану лібералізації візового режиму, однак подальше просування до результату є під великим знаком питання. У першу чергу, через гальмування Міністерством юстиції питання про введення біометричних паспортів, що є головною умовою безвізового режиму з ЄС”, – цитує І.Бережну “Українська правда”.

“Щоб прискорити ці процеси, я через ЗМІ хочу звернутися до прем’єр-міністра Миколи Азарова з пропозицією винести Олександру Лавриновичу догану за відвертий саботаж у питанні лібералізації візового режиму з ЄС”, – відзначає Бережна.

Народний депутат також підкреслила, що “закон про біометричні паспорти був прийнятий парламентом, але саме стараннями міністра юстиції Олександра Лавриновича був ветирований президентом”.

Як відомо, раніше міністра юстиції Олександра Лавриновича обвинувачували в лобіюванні надання німецькій компанії Muhlbauer права випускати біометричні паспорти.  На випуск цих паспортів традиційно претендує концерн ЄДАПС, пов’язаний з Василем Грицаком.

Через протистояння з ЄДАПСОМ Лавринович вже ставав об’єктом критики однопартійців.

Водночас  Єврокомісія відзначає відсутність прогресу України у виконанні завдань Плану дії щодо лібералізації візового режиму. Про це ідеться у листі заступника міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який є в розпорядженні Української правди.

Теги:

Олександр Лавринович, ЄДАПС, біометричні паспорти, безвізовий режим

Залиште коментар