Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий ринг: Ганна Юдківська проти Олександра Волкова

0 20

ЄСПЛ зобов’язав Україну поновити на попередній посаді судді ВСУ Олександра Волкова, звільненого 17 червня 2010 року Постановою Верховної Ради України вiд 17.06.2010  № 2352-VI «Про звільнення суддів». Суддя від України Ганна Юдківська голосувала за рішення Євросуду з окремою думкою, в якій виступала проти поновлення Волкова на роботі з мотивацією, що “з виконанням рішення ЄСПЛ в цій частині виникнуть складності”.

У рішенні Європейського суду з прав людини, оприлюдненого на його офіційному сайті, міститься вимога до України  поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України. Але, на думку судді від України Ганни Юдківської, реалізувати його в умовах чинного українського законодавства  буде важко.

Євросуд вирішив, що Україна має сплатити Волкову 6 тисяч євро компенсації моральних збитків та 12 тисяч євро – компенсації видатків.

Як відомо, Волков був суддею Верховного суду з червня 2003 року, а з березня 2007 року очолював Військову палату Верховного суду.

17 червня 2010 року Верховна Рада України прийняла рішення про звільнення Волкова з посади судді Верховного суду за порушення присяги.

У своєму рішенні Євросуд встановив порушення статті 6 Конвенції з прав людини – принципів незалежного та неупередженого трибуналу, в тому числі під час перегляду рішень Волкова представниками Вищої ради юстиції.

Також були встановлені порушення статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що частина депутатів парламенту України голосувала за інших, відсутніх на момент голосування у залі парламенту.

Суд також зазначив, що справа Волкова висвітлила системні проблеми у функціонуванні української судової системи, зокрема, щодо розподілу повноважень, і порекомендував Україні негайно змінити законодавчу базу

У своєму рішенні суд, зокрема, вказує, що “в ході пленарного голосування по його звільненню певні депутати парламенту незаконно проголосували за інших членів парламенту, які були відсутні”, суд зазначив, що це було підтверджено “заявами чотирьох членів парламенту і відео розгляду”.

Таким чином, Євросуд встановив, що рішення про звільнення Волкова відбулося “за відсутності більшості членів парламенту і в порушення положень українського законодавства”.

Суддя від України Галина Юдківська у своїй окремій думці звернула увагу, що вже після звільнення опального судді кількість суддів ВСУ була твердо зафіксована на 48 особах. Таким чином, Волкова можна буде поновити тільки за наявності вакансії через відхід когось із суддів або зміни українського законодавства. Чи стане ця обставина непереборною для реалізації рішення Євросуду, дізнаємося найближчим часом.

 

Теги:

ЄСПЛ, Юдківська Ганна, Волков Олександр

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар