Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий прецедент: кримінальна справа за передачу конфіденційної інформації про особу

0 17

Прокуратурою Шевченківського району столиці порушено кримінальну справу стосовно голови правління житлово-будівельного кооперативу «Екран», який незаконно повідомив колекторській компанії конфіденційну інформацію про мешканців будинку, які заборгували кошти за комунальні послуги.

Посадовець столичного кооперативу, якому, у зв’язку із здійсненням своїх службових обов’язків,  відома конфіденційна інформація про мешканців житлового будинку двічі видав колекторській фірмі довідку про сімейний стан боржника та дату народження членів його родини без їх особистої згоди.   

За такий злочин законодавством передбачено покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження чи позбавлення волі на строк до 5 років.

Досудове слідство у справі триває, повідомляє прес-служба наглядового відомства.

Прокуратура нагадує, що до конфіденційної інформації про фізичну особу належать свідчення про освіту, сімейний та майновий стан, релігійність, стан здоров’я, дату і місце народження та інші персональні дані. За законодавством забороняється не лише збирання, а й зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди.  

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар