Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правову допомогу письмово надаватимуть протягом 30 днів

0 28

Міністерство юстиції України наказом № 3047/5 від 21 вересня затвердив Порядок роботи громадської приймальні для надання первинної правової допомоги.

Торкається він організації роботи приймалень при органах виконавчої влади АР Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, в рамках реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Зокрема наказом встановлюється, що такі приймальні можуть надавати такі види правової допомоги:

— надання правової інформації;

— надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

— складання заяв, скарг і інших документів правового характеру (окрім документів процесуального характеру);

— надання допомоги у забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги і медіації.

При цьому Порядок суворо забороняє встановлення плати за надання перерахованих послуг, а також за надання бланків заяв, звернень, запитів, довідок і інших документів, подача яких передбачена законодавством для реалізації прав і свобод людини і громадянина.

Примітно, що письмово (на письмові запити) правову допомогу приймальні надають в 30-денний термін, а якщо запит стосується лише надання правової інформації — протягом 15 днів.

Теги:

безоплатна правова допомога

Джерело:

Юрправда

Залиште коментар