Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правовий статус ВККСУ

0 21

Другий день роботи конференції розпочався з доповіді секретаря Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анатолія Марцинкевича, який розповів про процедуру добору суддів в Україні. «Функції з добору кандидатів на посади суддів зосереджено у ВККСУ – постійно діючому органі в системі судоустрою, більшість у складі якого становлять судді, що відповідає стандартам Ради Європи. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями та експертами комісії вдалось досягнути позитивних результатів і провести уже три добори на високому рівні», – зазначив А. Марцинкевич.

Іноземні колеги з Литви, Польщі, Азербайджану, Молдови та Туреччини поділились останніми змінами у законодавстах своїх країн та роботою судових органів. «Нам було дуже цікаво послухати про суддівські системи різних країн та ознайомитись з презентаціями доповідачів. Я гадаю, що слід подякувати усім за вдало проведену конференцію», — сказала керівник проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Ліліт Данегян.  

«Для комісії важливою є комунікація з іноземними суддями. Аби перейняти позитивний досвід ми постійно зустрічаємось з представниками міжнародних організацій, проводимо семінари, круглі столи. Така співпраця допомагає в одній з найважливіших та пріоритетних функцій комісії – професійній підготовці суддів», — підкреслив голова ВККСУ Ігор Самсін.

На завершення І. Самсін подякував усім, хто долучився до проведення конференції, і, перш за все, проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». Координатор даного проекту Андрій Кавакін зазначив, що проект лише розпочинає свою роботу в Україні і проведена конференція – це лише перший спільний захід, організований спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар