Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правова перспектива

0 21

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготувала проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», що передбачає впровадження на вітчизняному ринку цінних паперів інституту похідного позову. Рішення про його схвалення було прийнято регулятором на черговому засіданні, що відбулося 26 лютого 2013 року.

 «Даним документом ми пропонуємо привнести в українське законодавство один з ефективних інструментів захисту своїх прав для учасників ринку – похідний позов і, таким чином, наблизити вітчизняну законодавчу базу до міжнародних стандартів. Механізм похідного позову полягає у наданні акціонерам, що володіють часткою не менше 5 % права звернутися до суду від імені товариства для притягнення до відповідальності посадових осіб товариства за збитки, завдані їх незаконними діями», – зауважив Анатолій Амелін, член НКЦПФР. Адже, за словами пана Амеліна, на жаль, в українській практиці є досить поширеною ситуація, коли посадові особи товариства або контролюючий учасник завдають шкоди товариству через вимивання активів та вилучення прибутку і, при цьому, блокують будь-які спроби учасників оскаржити такі дії чи притягнути винних посадових осіб до відповідальності за непрямі збитки акціонерів, зниження капіталізації компанії, несплату дивідендів.

Так, Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, Господарського процесуального кодексу України та Закону України «Про акціонерні товариства».

Необхідність розробки цього законопроекту передбачена Планом заходів щодо підвищення показників України у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Ведення бізнесу», затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Теги:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, інвестиції

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар