Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правова колізія із судовим збором

0 19

Існуюча система стягнення судового збору як адміністративного, а також подальше використання таких надходжень на покриття видатків з оплати праці та оплати комунальних послуг і енергоносіїв ставить виплату суддівської винагороди та оплату праці працівників апаратів судів у залежність від стабільності надходжень до спеціального фонду державного бюджету.

Такий висновок, як повідомляє прес-служба Рахункової палати, Колегія Рахункової палати зробила за результатами проведеного аудиту використання ДСА України та судами загальної юрисдикції коштів, що надійшли до спеціального фонду держбюджету в 2012 році.

Віднесення надходжень від сплати судового збору до категорії адміністративних зборів не узгоджується з нормами Закону України «Про адміністративні послуги», який врегульовує механізми адміністративних послуг і зборів, але дія якого, відповідно до статті 2, не поширюється на відносини у сфері судочинства.

Аудитори наголосили, що зазначена правова колізія потребує законодавчого врегулювання, а існуюча система зарахування і використання коштів судового збору як адміністративного – перегляду.

Також встановлено, що істотне зменшення кількості заяв, які надійшли до судових інстанцій, неврахування пільг при сплаті судового збору, обрання нерепрезентативного періоду як базового для планування надходжень, відсутність доступу до інформаційно-аналітичних даних безпосередньо в ДСА України стали причинами затвердження у державному бюджеті необґрунтованих доходів і видатків спеціального фонду.

За таких умов план надходжень судового збору до спецфонду в 2012 році не був виконаний, і Верховній Раді довелося збільшити обсяг бюджетних призначень за загальним фондом (прийнявши відповідні зміни до держбюджету-2012), внаслідок чого зменшився обсяг надходжень спецфонду ДСА від судового збору.

Теги:

судовий збір

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар