Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правоохоронці знешкодили банду, яка крала нову сільгосптехніку

0 15

Заяви про напади на фермерські господарства аби заволодіти тракторами стали надходити до херсонської міліції з 2009 року. В цей же період аналогічні злочини реєстрували і колеги з Миколаївської області. Схема скоєння злочинів в усіх випадках була однаковою. Вночі зловмисники проникали на територію фермерського господарства, зв’язували охоронця, після чого забирали трактор, а також культиватори і сіялки. Оперативники управління карного розшуку УМВС встановили закономірність, що крали виключно нові трактори, які коштували від 100 до 200 тисяч гривень. З огляду на те, що злочини скоювались однаковим способом, однаковою кількістю людей (від 6 до 8 чоловік), оперативники дійшли висновку, що до нападів причетні кілька жителів Херсонської та Миколаївської областей. Під керівництвом начальника УМВС була створена слідчо-оперативна група з числа найдосвідченіших працівників карного розшуку та слідчого управління, які протягом певного часу вивчали спосіб життя підозрюваних та їх доходи. Виявилося, що ці люди офіційно ніде не працювали, хоча завжди мали великі суми грошей і ні в чому собі не відмовляли.

На початку липня цього року херсонські правоохоронці отримали інформацію, що у Баштанківському районі Миколаївської області скоєно черговий напад на фермерське господарство. Щоб затримати злочинну групу по “гарячих слідах”, херсонські оперативники діяли дуже чітко та швидко. Для переслідування та затримання злочинців були направлені дві групи. Завдяки чітким та професійним діям міліціонерів, двох підозрюваних спіймали, коли вони польовими дорогами переганяли трактор. Трьох інших, які напали на охоронця, затримали у лісопосадці.

Злочинна група нараховувала 8 чоловік віком від 20-ти до 49-ти років. З їх свідчень стало відомо, що у кожного з них було своє завдання при скоєні злочину. Діяли тільки вночі, коли техніка залишалася в полі. Якщо поле охоронялося, то злочинці били охоронця, зв’язували мотузками, потім відвозили за кілька кілометрів у лісопосадку. Це робилося для того, щоб охоронця довго шукали, а вони в цей час могли перегнати техніку в інше місце.

На теперішній час встановлено 5 епізодів незаконної діяльності організованої групи. Наразі уся сільгосптехніка повернута законним власникам.

Слідчим управлінням УМВС порушено кримінальну справу за ч.3 ст.289 Кримінального кодексу України “Незаконне заволодіння транспортним засобом”. Згідно санкції цієї статті членам групи загрожує позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна.

Теги:

організована злочинна група, МВС

Залиште коментар