Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правоохоронці порушили справи проти київських чиновників на 182 млн грн

0 15

Правоохоронні органи порушили кримінальні справи стосовно чиновників київської міської влади на загальну суму понад 182 млн грн, пише журнал “Тиждень”, зазначивши, що в цю суму не входять справи, пов’язані із землею.

17 травня кримінальну справу було порушено стосовно колишнього начальника Головного управління капітального будівництва Київської міськдержадміністрації. Його дії призвели до збитків у 5,6 млн гривень.

У квітні прокуратура порушила кримінальну справу стосовно екс-голови Шевченківського району Віктора Пилипишина, обвинуваченого у перевищенні службових повноважень під час передачі в приватну власність одного з будинків на проспекті Перемоги, чим завдано збитки громаді на суму понад 15 млн гривень.

У тому ж місяці ГПУ порушила кримінальну справу за фактом розбійного нападу проти зятя мера Києва В’ячеслава Супруненка і голови Блоку Черновецького в Київраді Дениса Комарницького. Раніше повідомлялося, що Супруненко має стосунок до продажу комунального пакету акцій “Київміськбуду” за 114 млн грн, водночас, як підприємство оцінюється мінімум в 1 млрд доларів.

У квітні також прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти одного з чиновників КГГП, який надав незаконний дозвіл на вирубку лісових насаджень біля станції метро “Дарниця”. Збитки оцінюються в 108,5 млн грн.

9 березня кримінальну справу стосовно колишнього начальника ГУ охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА Людмили Качурової було передано до суду. Її обвинувачують у зловживанні бюджетними коштами – 1,5 млн гривень недоотримав з міськбюджету “Київський міський центр серця”.

У лютому прокуратура Голосіївського району Києва направила до суду кримінальну справу стосовно службових осіб КП “Київпастранс”, які не сплатили понад 4,8 млн грн. податків з зарплат працівників підприємства.

У січні правоохоронці Києва викрили колишнього керівника одного з ГУ КМДА, який завдав збитків одному зі столичних ВАТ на суму 4670 тисяч гривень.

У тому ж місяці начальника управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка випустили з СІЗО під підписку про невиїзд. Його обвинувачують у зловживанні службовим становищем на суму в 2 млн грн.

У січні також в аеропорту Франкфурта-на-Майні був затриманий голова земельної комісії Київради Олексій Євлах. Він підозрюється у зловживанні службовим становищем і підробленні документів, збитки від чого оцінено в 10 млн грн.

Крім цього, порушено кримінальну справу проти начальника управління, начальника відділу та чотирьох працівників КМДА. Слідство встановило, що обвинувачені 2009 несанкціоновано змінили інформацію в системі “Звернення громадян” щодо реєстрації заяв громадян про передачу в приватну власність земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у Солом’янському та Голосіївському районах Києва.

В кінці травня минулого року був затриманий голова спостережної ради ВАТ “Експериментальний завод залізобетонних шпал” Олександр Падалко за обвинуваченням у привласненні 31 млн грн бюджетних коштів. У липні у цій же справі було затримано заступника гендиректора “Київпастрансу” Володимира Асадчого і гендиректора “Київміськбуду-2” Сергія Куща.

У квітні 2010 року начальника головуправління КМДА Анатолія Чуба допитували правоохоронні органи в справі про зникнення приватизаційних документів Київради за період з 2006 по 2010 роки. В кінці березня вони пропали разом з джипом депутата міськради Петра Іванова. Приміщення Чуба обшукували.

Раніше СБУ виявила масові порушення в питаннях землевідводів та продажу землі. Було заарештовано 2,5 тисячі ділянок землі.

Теги:

КМДА, зловживання владою

Залиште коментар