Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правники обговорили тему правил застосування судового збору

0 17

18 листопада 2011 року Закарпатське відділення Асоціації правників України (АПУ) проведело «круглий стіл» на тему «Судовий збір, правила застосування».

Доповідачем на заході виступив голова Закарпатського відділення АПУ, Президент “АО ЮК “Синдикат” Василь Брензович, який провів загальну характеристику Закону України “Про судовий збір”, який набув законної сили 1 листопада 2011 року. Він наголосив, що з 1 листопада 2011 року судовий збір є універсальним єдиним платежем, який потрібно буде сплатити при зверненні до суду без розмежування на державне мито і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Зазначив, що розмір ставки судового збору не є сталим числом, а визначається  відповідно до розміру мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати протягом року декілька раз змінюється, однак для визначення ставки судового збору застосовується мінімальна заробітна плата  встановлена на 1 січня поточного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову. Так, у 2011 році  розмір мінімальної заробітної плати становить 941 грн.

(Мінімальна заробітна плата встановлюється законами України “Про Державний бюджет України” їх можна знайти на офіційному сайті ВРУ (http://portal.rada.gov.ua). Реквізити судів по судовому збору на офіційному веб-порталі “Судова влада України” (http://court.gov.ua/gromadjanam/sudovyj_zbir/ )

Олеся Вишневська, юрист АО “ЮК “Синдикат”,  звернула увагу присутніх  на збільшенні переліку осіб які користуються пільгами при сплаті судового збору.  Але в той же час зауважила, що значно збільшився  загальний розмір судового збору в порівняні з попереднім, а також розширено перелік документів та дій, за які справляється судовий збір.

Учасники зустрічі активно ділились власним досвідом, дискутували, виказували незадоволенням, піднімали спірні питання.  І зійшлись на тому, що такі нововведення збільшили кількість невдоволених громадян і тимчасово розгрузили зали судових засідань.

Залиште коментар