Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Права пацієнтів систематично порушуються через медреформу

0 25

Правозахисники та пацієнти свідчать про порушення прав людини у сфері охорони здоров’я внаслідок упровадження медичної реформи в Україні, заявив голова громадської організації “Інститут правових досліджень і стратегій” Андрій Розанський.

“Як завжди, на папері, медична реформа видається яскравою, сучасною, але як вона взагалі впроваджується на практиці – ми маємо знати зі слів очевидців. Ці свідчення доводять: права людей у сфері охорони здоров’я систематично порушуються”, – сказав він під час круглого столу, на якому було презентовано звіт правозахисних організацій “Права людини у сфері охорони здоров’я” за 2012 рік.

Особливе побоювання, за його словами, викликає реформа “швидкої допомоги”. “Якщо ми в загальній медицині можемо обирати лікаря та методи лікування, то “швидку допомогу” ніхто не обирає. В нас були традиції формування “швидкої допомоги”, але новий закон про “швидку допомогу” їх ліквідує і нічого не дає натомість”, – зазначив А.Розанський.

Поданий звіт містить огляд порушень, які супроводжують упровадження медреформи в різних регіонах країни, розглядається дотримання прав людей, які живуть із ВІЛ, порушення прав у пенітенціарній системі.

Теги:

медичне право

Залиште коментар