Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Права людини: ложка меду в бочці дьогтю

0 24

Українська Гельсінська група з прав людини обнародувала щорічну доповідь «Права людини в Україні – 2012».

“2012 рік відрізнявся від попередніх тим, що керівництво країни змінило політику і виконало ті вимоги, які ставить Рада Європи, Організація по безпеці і співпраці в Європі, Європейський союз, проте лише в тих питаннях, вирішення яких не заважатиме її політичним і економічним інтересам”, – сказав співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської групи з прав людини Євген Захаров. Він відзначив, що до прогресивних кроків у сфері захисту прав людини в Україні в 2012 році можна віднести прийняття прогресивного Кримінального процесуального кодексу і обрання Омбудсменом Валерію Лутковську.

“Але все це нагадує ложку меду в бочці дьогтю, оскільки, в цілому кількість порушень прав і свобод людини в країні залишалася дуже великою, з деяких прав і свобод ситуація стала ще гірша – в свободі мирних зборів, кількість судових заборон проведення яких виросла”, – сказав він.

Також, за словами Захарова, значно погіршала ситуація зі свободою слова, із здійсненням громадянами основних економічних і соціальних прав, внаслідок чого жити простим українцям стало важче.

Раніше міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch констатувала, що ситуація з дотриманням прав людини в Україні в 2012 році була незадовільною.

Теги:

права людини

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар