Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Практика застосування норм закону про третейські суди

0 33

Вищий господарський суд України дав нові роз’яснення з питань практики застосування Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності третейських судів і виконання рішень третейських судів».

У випадку, якщо третейська угода укладена до набуття чинності вказаного Закону, а відповідна суперечка згідно ст. 6 Закону «Про третейські суди» не була надалі віднесена до переліку суперечок, які не можуть розглядатися третейськими судами, то: у випадку, якщо відповідач не заперечує проти розгляду справи саме господарським судом, суперечка підлягає вирішенню останнім;

– у випадку, якщо відповідач з посиланням на вказану угоду (яке діє і не визнавалося судом недійсним), наполягає на рішенні суперечки саме третейським судом, господарський суд повинен припинити виробництво у справі на підставі п. 5 частини 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Якщо третейська угода укладена до набуття чинності Закону і відповідно до цієї угоди на дозвіл третейського суду була передана суперечка, яка згідно змінам, внесеним до ст. 6 Закону України «Про третейські суди» не може бути розглянута третейським судом, то така угода не позбавляє сторону права на звернення до господарського суду у встановленому законом порядку.

Нагадаємо, що дане питання ВГСУ піднімав також в своєму інформаційному листі від 02.04.2009 р. № 01-08/194.

Залиште коментар