Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ПР пропонує Раді підвищити вимоги до кандидатів у судді ВСУ, ВАСУ і ВГСУ

0 16

Народний депутат від фракції Партії регіонів Валерій Бондик пропонує парламенту підвищити вимоги для кандидатів на посаду суддів Верховного Суду і вищих спеціалізованих судів (Вищого адміністративного і Вищого господарського).

Про це йдеться в законопроекті №6205 «Про внесення змін до закону «Про статус суддів», зареєстрованому в Раді 17 березня.

Зокрема, законопроект передбачає, що суддею вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України, який на день обрання досяг 30-річного віку, має вищу освіту і науковий ступінь доктора (кандидата) наук, стаж практики, наукової або педагогічної роботи за фахом не менш ніж 7 років, володіє державною мовою і живе в Україні впродовж 10 років.

Згідно з чинним законодавством, суддею вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України не молодший за 30 років, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менш ніж 7 років, зокрема не менш ніж 5 років на посаді судді.

Окрім цього, законопроект передбачає, що суддею Верховного Суду може бути громадянин України, який досяг на день обрання 40-річного віку, має вищу юридичну освіту та науковий ступінь доктора (кандидата) наук, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менш ніж 10 років, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом останніх 20 років.

Чинне законодавство передбачає, що суддею Верховного Суду може бути громадянин України, який досяг на день обрання 35 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менш ніж 10 років, зокрема не менш ніж 5 років на посаді судді.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що він розроблений для виконання плану заходів щодо виконання зобов’язань України, взятих перед Радою Європи щодо вдосконалення судового устрою, забезпечення справедливості судочинства і підвищення професійної підготовки суддів і кандидатів у судді.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович розраховує на швидке ухвалення Верховною Радою необхідних для проведення судової реформи законів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар