Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пріорітетним напрямом діяльності МОЗ України є створення Центру громадського здоров`я

0 23

В Міністерстві охорони здоров`я України під головуванням в.о. Міністра Віктора Шафранського відбулася нарада з питань створення Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та реорганізації Держсанепідслужби України. У заході взяли участь представники профільних державних установ, науковці, міжнародні експерти.

 

Здоров’я населення визначено найвищою цінністю та є необхідним компонентом розвитку та соціально-економічного процвітання України. Саме тому створення оптимальних умов для реалізації потенціалу кожного громадянина впродовж всього життя та досягнення адекватних стандартів якості життя та благополуччя населення є одним із основних завдань Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», затвердженої Указом Президента України від 12 січня 2015 року та частиною зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Віктор Шафранський нагадав присутнім, що в контексті реформи громадського здоров`я Україна здійснює заходи з імплементації Глави 22 Угоди про асоціацію з ЄС щодо створення Центру громадського здоров’я. «Ми йдемо шляхом подальшого розвитку первинної медико-санітарної допомоги та навчання персоналу; попередження і контролю над інфекційними хворобами, такими як ВІЛ/СНІД і туберкульоз, підвищення готовності до ризику спалахів високопатогенних хвороб та імплементації Міжнародних медико-санітарних правил; попередження та контролю за неінфекційними хворобами шляхом обміну інформацією та найкращими практиками, пропагування здорового способу життя, визначення основних детермінант здоров’я та проблем в галузі охорони здоров’я», — додав Віктор Шафранський.

 

Необхідно констатувати, що нині існуючі поодинокі елементи системи громадського здоров’я не можуть відповісти належним чином на зростаючий тягар неінфекційних захворювань.

 

Система громадського здоров’я, яка існує сьогодні, є нескоординованою, інституційно розпорошеною. І навіть ті незначні ресурси, що виділяються, витрачаються вкрай неефективно: переважно використовуються для утримання застарілих систем, а не їхньої модернізації та сконцентрованого використання.

 

Тому в Україні має бути побудована стійка та дієва система громадського здоров’я, здатна оперативно та адекватно реагувати на сучасні виклики. Зокрема, вкрай важливим питанням є удосконалення системи епідеміологічного нагляду шляхом оптимізації бюджетних ресурсів, удосконалення оперативного управління галуззю, а також впровадження сучасних інструментів, що використовуються у світі, – зазначив під час виступу заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець.

 

«Центр громадського здоров’я розглядається як база для посилення функцій епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями. Серед іншого, планується запровадити сучасні інструменти для забезпечення епіднагляду у реальному часі, у тому числі запровадження інформаційних систем, розроблення та впровадження оновлених тренінгових програм для системи громадського здоров’я в цілому, покращення матеріально-технічної бази», – зазначив Ігор Перегінець.

 

Експертна робоча група з міжнародною участю з питань розробки концепції/стратегії розбудови системи громадського здоров’я, створена за ініціативою МОЗ розробила відповідні законодавчі та нормативно-правові акти у вказаній сфері. У складі робочої групи працювали науковці та провідні галузеві фахівці, представники Держсанепідслужби, Європейського Союзу, ВООЗ.

 

Експертна група напрацьовала проект Концепції розвитку системи громадського здоров’я, який знаходиться на етапі доопрацювання з урахуванням пропозицій та зауважень, що надійшли під час громадського обговорення.

 

Наразі ведеться робота щодо формування структури та штатного розпису державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та їх погодження із закладами, установами та підприємствами, що реорганізуються.

 

Питання створення Центру громадського здоров’я потребує негайного вирішення з метою забезпечення розвитку системи громадського здоров’я та формування стійкої системи епідеміологічного нагляду в Україні.

Джерело:

Прес-служба МОЗ України

Залиште коментар