Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Позов А.Яценюка про обмін валют розглядатиметься 20 жовтня

0 15

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі щодо скасування постанови Нацбанку про паспортизацію валюто-обмінних операцій. Таким чином, суд прийняв до розгляду позов лідера партії “Фронт змін” Арсенія Яценюка, повідомляє його прес-служба.

Попереднє судове засідання у справі призначено на 20 жовтня. Розглядатися справа буде головуючим суддею Є.Абловим.

Суд також зобов’язав Нацбанк до 13 жовтня опублікувати оголошення про оскарження постанови НБУ №278, якою встановлено, що валюто-обмінні операції здійснюються лише за умови пред’явлення паспорту. До справи на боці Яценюка приєднується Асоціація українських банків, яка представляє інтереси 107 банків.

У клопотанні про залучення АУБ до справи зазначається, що нові правила проведення валюто-обмінних операцій є обов’язковими для виконання банками, тому рішення у даній справі може безпосередньо вплинути на їхні права та обов’язки.

Суд відмовився зупиняти дію постанови Нацбанку про паспортизацію валюнто-обмінних операцій до завершення розгляду справі й ухвалення рішення. Він мотивував це рішення недостатністю доказів того, що постанова НБУ несе очевидну шкоду правам, свободам та інтересам громадян України.

Лідер “Фронту Змін” оскаржив це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді.

Теги:

НБУ, валютна політика, адміністративний позов

Залиште коментар